szkola2.jpgszkola3.jpgszkola4.jpgszkola5.jpgszkola6.jpgszkola7.jpg

Bajkoludki 2016/2017

 

Rok szkolny 2016/2017

 

Hymn grupy wiekowej BAJKOLUDKI

 

Bajka różne ma imiona,

różną nosi postać

i jest zawsze roztańczona,

barwna i radosna.

 

Gości w sercach wszystkich dzieci,

zło na dobro zmienia

i słoneczkiem jasnym świeci

w najskrytszych marzeniach

ref.

Bajka, bajka, bajka różne ma imiona

                      jak niezapominajka

                      dziecięcy mai świat.

                      Bajka, bajka, bajka,

                      Radosny, jasny dom.

                      Jak jasny promyk światła

                      kochamy wszyscy ją.

 

Bajka różne ma imiona

w różnych krajach świata,

ale wszędzie jest jak wiosna,

jak motyl skrzydlata.

 

Bajkę zawsze się pamięta,

jak dzieciństwo piękne,

bo jest zawsze uśmiechnięta,

jak nutki w piosence.

Ref. Bajka, bajka, bajka, . . .

(autor słów: nieznany, muzyka: Marek Ratajczak)

 

Czerwiec

 
Dnia 22 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. Wszyscy uczniowie wzięli udział w Biegu ku słońcu. Zwyciezcom i wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy, życzymy kolejnych sportowych sukcesów oraz udanych wakacji.
 
Organizatorzy
     
    
    
    
    
    
 
POZNAJEMY KONTYNENTY
Z wielkim zaangażowaniem uczniowie klasy 2a włączyli się w tworzenie plakatów nt.kontynentów.
Iwona Dubiel

     

     

     

 

Impreza rodzinna w klasie IIB

 

Dnia 09 czerwca o godz. 17.00 uczniowie klasy IIb wraz z Rodzicami pojawili się w szkole na imprezie rodzinnej. 

Ale zanim do tego doszło trochę się napracowaliśmy. Kto? Uczniowie?… Nie tylko, ponieważ podczas spotkania wystąpiły mamy w przedstawieniu „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Myślicie, że łatwo jest namówić osoby dorosłe do występu w spektaklu? Nie, nie było łatwo; okazało się, że mamy również mają tremę, krępują się lub po prostu nie mają czasu. Jednak znalazło się trzynaście mam, które pojawiły się na scenie. Panie przygotowały odpowiednie stroje, elementy inscenizacji oraz przedmioty potrzebne do gry aktorskiej.

Pani narrator obszerną księgę, krasnoludki piękne, białe czapki, Śnieżka cudną sukienkę, myśliwy strzelbę, książę wjechał na koniu, królowa wyglądała majestatycznie, a lustro lśniło z daleka.

Mamy na scenie czuły się jak ryby w wodzie, jednak poprzedziły występ kilkoma próbami.

Na zakończenie pięknie zatańczyły, a dzieci z podziwem patrzyły na występujące aktorki.

Po występie mam nadszedł czas na dzieci, które recytowały wierszyki z okazji Dnia Mamy i Taty, zatańczyły walca oraz zaśpiewały wzruszającą piosenkę (widziałam łzy u wielu mam).

Na tym nie koniec – pod czujnym okiem p. Moniki Jendrzejewskiej prawie wszyscy ćwiczyli aerobik, a na boisku szkolnym pobawiliśmy się balonami, przeciągaliśmy linę oraz rzucaliśmy ringiem.

Mam nadzieję, że takie spotkanie pozostanie w pamięci dzieci i Rodziców. Dziękuję wszystkim uczestnikom oraz mam nadzieję, iż impreza pozostawi miłe wspomnienia.

Jolanta Stachowiak

      

 

Maj

 
Wizyta w wesołym miasteczku

30 maja 2017

Dziękujemy z możliwość skorzystania z atrakcji w wesołym miasteczku. Uśmiechom nie było końca. Radość dzieci - nieoceniona ....
 

 

                                   

 

Konkurs z języka angielskiego

29 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Ziminie odbył się gminny konkurs z języka angielskiego przeprowadzony przez wydawnictwo Macmillan.

Uczniowie trzech szkół z Kleszczewa, Zimina i Tulec rywalizowali między sobą z każdego rocznika. Dzieci z klas I – III pisały wspólny test, natomiast uczniowie z klas IV – VI na swoim poziomie.

Wszystkim naszym uczestnikom udało się zdobyć wiele nagród.

Pierwsze miejsca zajęli:

Urszula Maciejewska klasa 1a

Zofia Janiak klasa 4b

Witold Woźniak 6b

 

Serdecznie gratulujemy również: Dorocie Lisieckiej 2a, Igorowi Smolińskiemu 2b, Antoniemu Janaszakowi 3c, Lenie Kasprzak 4a, Wojtkowi Turowi 5a, Marcie Stemporowskiej 6c.

Szkole w Ziminie bardzo dziękujemy za zaproszenie i przygotowanie konkursu.

 

Grażyna Pługowska

Zespół Szkół w Tulcach

         

 

Tydzień z "Naszą mamą czarodziejką"

26 maja to wyjątkowy dzień dla wszystkich mam. Aby uświetnić ten szczególny czas, mamusie uczniów z klasy 2a odwiedzały nas przez cały tydzień, aby wspólnie przeczytać lekturę Joanny Papuzińskiej "Nasza mama czarodziejka". Dzieci miały możliwość wysłuchania opowieści z książki, napisania kolejnych opowiadań o mamie czarodziejce, wykonywały czarodziejskie różdżki, puszczały bański mydlane, aby "odczarować wielkoluda"... Ostatniego dnia w podziękowaniu za trud, miłość i obecność dzieci wykonały plakat "CZAR DLA MAM".
 
Dziękuję p. Monice - mamie Leona, p.Ani - mamie Uli, p.Małgosi - mamie Mateusza, p.Agnieszce - mamie Laury, p. Agnieszce - mamie Dorotki i p.Dorocie - mamie Jasia za czas, ciekawe interpretacje lektury, upominki i za obecność 
 
 Iwona Dubiel 

      

      

      

     

        

 

 
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI "ZWIERZĘTA MAŁE I DUŻE"
 
W dniu 23 maja br.w Niepublicznej Dwujęzycznej Szkole Podstawowej Bonum Futurum w Tulcach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt."Zwierzeta małe i duże". Naszą szkołę reprezentowali: Wiktor Małecki z kl.1a, Marcelina Kozianowska z kl.2a oraz Mateusz Andrzejewski z kl.3a. Na ocenę recytacji miały wpływ następujące elementy: artykulacja, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.  III miejsce uzyskała Marcysia Kozianowska, która recytowała wiersz J.Tuwima "Spóźniony słowik'. Za wysiłek, zaangażowanie, ciekawą recytację nagrodzono dyplomami i upominkami wszystkich uczestników.Gratulujemy !!!

     

    

    

 
Wyjazd do Teatru w Poznaniu
19 maja uczniowie klas drugich wybrali się do Teatru Wielkiego w Poznaniu na spektakl pt. "Poznańskie opowieści' . Jedną z aktorek występujących w spektaklu była uczennica klasy 2a - Magdalena Malinger. Dziękujemy za wspaniały występ.
 
Iwona Dubiel
      

 

Projekt „Let’s have a friend” - podsumowanie

9 maja 2016 roku klasa 2a z Zespołu Szkół w Tulcach wraz z wychowawczynią panią Justyną Samotyją i panią od angielskiego Grażyną Pługowską pojechała w odwiedziny do swoich nowych przyjaciół z 2b do Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren do Dąbrowy.  

Na Mikołajki już jako 3a gościliśmy naszych przyjaciół u nas w szkole, a w tym roku 6 czerwca wraz z nową panią Anią Plichtą wybraliśmy się do naszych kolegów po raz kolejny.

Wszystkie dzieci wraz z Wychowawczynią i Panią od angielskiego czekały na nas przed szkołą i zaprowadziły do swojej kolorowej klasy, gdzie zaśpiewali Pieśń Szkoły o patronce Astrid Lindgren. Cudowny refren: „Prawda jest ta, zawsze ta sama, że Astrid Lindgren to nasza druga mama” na długo zostanie nam w pamięci.

Główny budynek szkoły ma 124 lata a sala dzieci jest w osobnym module, gdzie również znajduje się świetlica. Wszędzie jest bardzo kolorowo i na każdej ścianie mnóstwo zdjęć, gazetek i obrazków z książek Astrid Lindgren. Zwiedziliśmy całą szkołę i wszelkie ciekawe zakamarki, pograliśmy w gry i spędziliśmy wiele miłych chwil na powietrzu. Zostaliśmy zaproszeni na przedstawienie o Czerwonym Kapturku. Rodzice dzieci z Dąbrowy jak zawsze przygotowali dla nas wiele niespodzianek. Dziękujemy!

Mamy wielką nadzieję, że projekt „Let’s have a friend”, który trwał dwa lata, sprawił, że nauka angielskiego może być świetną zabawą. Pokazał ile można poznać nowych osób, miejsc i przeżyć wiele przygód. Po wakacjach idziemy do czwartych klas, ale to nie oznacza, że nasza współpraca i przyjaźń się kończą. Będziemy spotykać się jak tylko będzie to możliwe, wszystkie dzieci z Dąbrowy zapraszamy do nas, niech nasza szkoła będzie również i ich szkołą, miejscem gdzie spotkali nowych kolegów może na wiele lat.

Dziękujemy Pani Martynie i Pani Ani z Dąbrowy za współpracę i życzymy wielu dalszych sukcesów z uczniami.

Wszystkim życzymy bardzo dobrych ocen na świadectwach i HAPPY SUNNY SUMMER HOLIDAYS!

 

Grażyna Pługowska

     

     

     

      

      

 

 

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

W maju większość klas I-III uczestniczyła w programie edukacyjnym „Ratujemy i uczymy ratować”.

Naukę elementów pierwszej pomocy  prowadziły panie Marta Antysiak i  Jolanta Stachowiak.

Chodziło nam   przede wszystkim o wprowadzenie i utrwalenie podstawowych nawyków, które powinny być naturalne dla świadków zdarzeń. Zwróciłyśmy szczególną uwagę na wzywanie pomocy; dzieci składały tekturowe telefony, by nauczyć się wybierania numerów alarmowych.

Uczyłyśmy również, jak sprawdzić stan przytomności osoby poszkodowanej oraz prezentowałyśmy pozycję boczną. W tej pozycji należy ułożyć osobę poszkodowaną , która nie reaguje i ma zachowany oddech.

Niektóre dzieci ćwiczyły na fantomie ucisk klatki piersiowej.  Nie było to łatwe; niektórzy byli bardzo zmęczeni, ale na pewno zapamiętali, iż należy ucisnąć trzydzieści razy.

Szczególną uwagę zwróciłyśmy na zachowanie własnego bezpieczeństwa, ponieważ nie będziemy mogli pomagać , jeśli sami nie będziemy bezpieczni.

Jeszcze czeka nas sporo pracy, by wszystkie dzieci zapoznały się z podstawami pierwszej pomocy, ale mamy nadzieję, iż nasze szkolenia przyczynią się do tego, że pomoc poszkodowanym stanie się nawykiem i rzeczą naturalną.

Marta Antysiak, Jolanta Stachowiak

       

 

 

Kwiecień

 

Warsztaty wielkanocne w Biskupinie

6.04.2017

Na warsztatach mieliśmy okazję wykonać palmy wielkanocne. Piekliśmy mazurki, wyrabialiśmy masło, które mogliśmy smakować przy śniadaniu wielkanocnym. Wysłuchaliśmy też kilu ciekawostek na temat Wielkanocy. 
uczniowie z klasy 2a

 

                                                           

AUTOPREZENTACJA - NASZE ZAINTERESOWANIA

 
Trudną sztukę autoprezentacji wspaniale opanowali  uczniowie klasy 2 a, którzy w kwietniu wystąpili przed klasą i w kilku zdaniach opowiedzieli o tym co najbardziej lubią robić. Wysłuchaliśmy w kilku zdaniach o ulubionych klubach piłkarskich, przytulankach, zainteresowaniach, i.t.p.

Iwona Dubiel

         

      

      

      

        

        

      

 

 

APEL WIELKANOCNY

Dnia 11 kwietnia klasa II b wystąpiła podczas APELU WIELKANOCNEGO.

Na początku zatańczyliśmy „Walc kwiatów” z „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Było jedenaście par; każda wirowała w takt muzyki aż miło.

Na nadgarstkach mieliśmy założone kwiaty z krepiny, by  rozweseliły nas wiosenne kolory.

Podczas apelu chcieliśmy przybliżyć wielkanocne zwyczaje.

 Było więc o śmigusie-dyngusie, o kraszankach i pisankach oraz o potrawach świątecznych.

Zatańczyliśmy również  z pisankami i kraszankami do utworu o tym samym tytule.  W piękny świąteczny nastrój wprowadziła nas końcowa piosenka „Są takie święta..”

Są takie święta raz do roku,
co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońca blasku
i wielka miłość rośnie w nas.

Na końcu życzyliśmy wszystkim szczęścia i pomyślności.

Jolanta Stachowiak

 

Marzec

 
DZIEŃ KOBIET  w klasie 2a
8 marca br. obchodziliśmy w naszej klasie inaczej niż zwykle. Odwiedziła nas w tym dniu mama Marcelinki - Pani Aleksandra, która przeprowadziła z dziećmi warsztaty plastyczno - teatralne. Dla rozluźnienia atmosfery rozpoczęliśmy zajęcia od zabaw z chustą animacyjną. Później nadszedł czas na zastanowienie się jaką postać lalkową wykonamy. Początek był trudny, ale z każdą chwilą dzieci coraz bardziej angażowały się w tworzenie swojej lalki. Pani Aleksandra opowiedziała dzieciom jak powinny się prawidłowo wypowiadać na scenie, przeprowadziła kilka ćwiczeń artykulacyjnych, po których dzieci w scenerii teatralnej  mogły się zaprezentować przedstawiając "widowni" swoje lalki. Serdecznie dziękuje Pani Oli za bardzo ciekawe i interesujące spotkanie.
 
Iwona Dubiel
 

       

       

        

      

 

 

 

 

Szansa na sukcesik

Trzynastego marca  odbyła się kolejna edycja konkursu piosenki „Szansa na sukcesik”. Już nawet dokładnie nie pamiętamy, która…. Ósma, dziewiąta…

Większość uczestników, która śpiewała w „Szansie..” obecnie śpiewa w konkursie „ Zostań Gwiazdą” dla klas IV-VI .

W tym roku zgłosiło się dwadzieścioro jeden uczniów, ale nie wszyscy dotarli.

Zaśpiewało więc dziewiętnaścioro dzieci.

Dwie dziewczynki śpiewały a’cappella. Pozostali mieli podkłady muzyczne udoskonalone przez p. Macieja Kolpaka, który czuwał nad  sprzętem nagłaśniającym.

Śpiewających  oceniało jury w składzie: p. Agnieszka Socha-Szymczak, p. Anna Czub oraz p. Łukasz Tomasiak. Wcale im nie zazdrościłyśmy, gdyż mieli twardy orzech do zgryzienia.

Oto wyniki:

Klasy pierwsze :

I miejsce -Gabriela Gałęska

II miejsce - Anna Datkiewicz

Klasy drugie:

I miejsce – Emilia Jędrzejewska

II miejsce – Agata Nowak

Klasy trzecie:

I miejsce -  Michalina Sadło

II miejsce – Maja Pieczyńska , Tymek Stenclik

III miejsce – Kacper Buśkiewicz, Laura Gądzik.

Pozostałe osoby otrzymały wyróżnienia lub dyplomy i nagrody pocieszenia za udział.

Chciałybyśmy podziękować serdecznie Radzie Rodziców, która sponsorowała nagrody.

Mamy nadzieję, że konkurs piosenki dał szansę wielu osobom na ujawnienie zdolności muzycznych.

                                                                       Jolanta Stachowiak, Małgorzata Herkt-Pujsza

   

   

    

 

Styczeń

Postanów sobie czytać codziennie, choćby przez kwadrans, po roku odczujesz skutki...
Henryk Mann

 

Cała Polska czyta dzieciom to akcja znana wszystkim.

W ulotce  promującej czytanie, skierowanej do rodziców przez panią prezes fundacji Irenę Koźmińską, czytamy: „Dzieciństwo nie polega na kolekcjonowaniu gadżetów, lecz dobrych chwil z rodziną, dobrych wzorców i wartości, takich jak miłość, szacunek, poczucie bezpieczeństwa, radość.”

Do tej akcji dołączyliśmy i my – klasa II b .

Od października każdy uczeń stara się poświęcić na czytanie książek choćby dziesięć minut. Zadaniem Rodziców jest, by w miarę możliwości lub gdy czas pozwala porozmawiać o przeczytanym tekście.

Rodzice i uczniowie potwierdzają wykonane zadanie w tabelce z hasłem „GODZINA CZYTANIA NADESZŁA”.

„Czytanie jest jak witamina i szczepionka, dzieci, którym czytamy, są mądrzejsze, znacznie bardziej odporne na toksyny współczesnej kultury i znacznie lepiej poradzą sobie w życiu.”

                                                                                                          Jolanta Stachowiak

 

 

Grudzień

Seneka

Często dar jest niewielki, ale skutek z niego ogromny.

 

To była wspaniała lekcja w klasie II b pokazująca, iż warto być dobrym…

 

W grudniu, w ramach lekcji,  czytaliśmy ,,Dziewczynkę z zapałkami” H.Ch. Andersena. Po lekturze z reguły rodzą się refleksje i przemyślenia. Moi uczniowie zaczęli dyskutować, jak można pomóc potrzebującym. Niektórzy byli skłonni oddać własne buty. Myślę, że wpadli na ten pomysł, wyobrażając sobie, jak marzła dziewczynka z przeczytanej baśni.

Część osób chętnie zaprosiłaby biedne dziecko do zabawy, ale prawie wszyscy chcieli ją nakarmić i porządnie ubrać. Doszliśmy do wniosku, że w obecnych czasach też mamy dziewczynki i chłopców z zapałkami.

I tak narodził się pomysł, by pomóc rodzinie, która ma spore problemy materialne.

 Najwspanialsze było to, że Rodzice uczniów klasy II b rozwinęli tę akcję pomagając dzieciom gromadzić słodkości i zabawki, które po spakowaniu w wielkie torby, zawiozłam 50 km od Tulec, do rodziny, która przyjęła dary z ogromną wdzięcznością. Obdarowane dzieci, mimo chłodu, wychodziły z domu w krótkim rękawku i z dużym zaciekawieniem zaglądały do paczek.

 Napisaliśmy też kartkę z życzeniami, na której każdy uczeń się podpisał.

Dziękuję serdecznie Rodzicom, którzy się zaangażowali i pokazali swoim dzieciom, iż warto i trzeba pomagać.

                                                        Jolanta Stachowiak

 

 

 

Dnia 6 grudnia uczniowie klas I-III uczestniczyli w apelu mikołajkowym. Dzieci ubrane były w czerwone stroje oraz mikołajkowe czapki. Uczniowie zaprezentowali  wybrane i przygotowane przez siebie piosenki o Świętym Mikołaju. Klasy pierwsze wykonały utwór pt. „A Mikołaj pędzi”, klasy drugie utwór pt. „Święty Mikołaju”, natomiast uczniowie klas trzecich zaprezentowali utwór Majki Jeżowskiej pt. ”Kochany Panie Mikołaju”. W trakcie występów można było odczuć świąteczną atmosferę.  Dla upamiętnienia tego wydarzenia wykonano pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie mikołajkowego apelu przyznane zostały nagrody za udział w  listopadowym konkursie pt. „Dbam o zdrowie”. Celem konkursu, w którym udział wzięło 35 uczniów, było poszerzenie wiedzy oraz utrwalenie zdrowych nawyków żywieniowych dzieci i przypomnienie o niezwykle ważnym wpływie aktywności fizycznej na ludzki organizm. Dzieci, których prace zostały wyróżnione otrzymały nagrody, a pozostali uczniowie słodkie upominki. Mamy nadzieję, że konkurs wpłynie pozytywnie na podejmowane decyzje dotyczące pielęgnowania zdrowia.

     

Marta Antysiak

 

 

 

Listopad

 

Wtorek, 08 listopada, kilka dni przed Narodowym Świętem  Niepodległości; hol naszej szkoły. Wszystkie BAJKOLUDKI w uroczystych strojach, flaga biało-czerwona, godło Polski, data  11 listopada, dzieci z klasy II d, które na piersiach mają kotyliony w polskich barwach narodowych. Słychać wszystkie słowa hymnu Rzeczpospolitej Polskiej, rotę, pieśni: „Pierwsza kadrowa”, „Wojenko, wojenko”. Drugoklasiści mówią słowa o tym, kim był i jest dzisiaj patriota; że dziś wystarczy rzetelnie wykonywać swoje zwykłe obowiązki. Mówią o tych wielkich Polakach co rozsławiali ojczyznę, która była w niewoli: F. Chopin. M. curie-Skłodowska, A. Mickiewicz, J. Wybicki, M. Konopnicka, J. Matejko. To dla dzieci zbyła ważna lekcja historii i patrioty.

Na zakończenie drugoklasiści zatańczyli do pieśni „Jak długo na Wawelu”. Otrzymali za swój występ szczere brawa. Pan dyrektor Grzegorz Stachowiak podziękował za przygotowanie tak trudnego w treści apelu i życzył radosnego przeżywania Dnia Niepodległości oraz smacznych świętomarcińskich rogali.

   

   

Mogę dodać, że jestem dumna ze swoich uczniów. Poświęcili na przygotowanie apelu dużo swojego wolnego czasu. Myślę, że będą niecierpliwie czekać na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Teresa Jaskuła

wych. kl. II d

 

ALFIK MATEMATYCZNY

 

Dnia 23 listopada 2016r. odbył się w szkole konkurs Alfik Matematyczny. Wzięło w nim udział 43 uczniów z klas drugich i trzecich.

 Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci.

Zadania konkursowe wymagały sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

    

Iwona Dubiel

 

Pażdziernik

 

Dnia 18.10.2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dla uczniów klas pierwszych
z policjantem (dzielnicowym gminy Kleszczewo) oraz strażakami z OSP w Kleszczewie.  Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi informacji dotyczących zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w szkole
i w domu. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  w  jaki sposób należy zachować się podczas ataku psa. W trosce o bezpieczeństwo  każdy uczeń otrzymał kamizelkę odblaskową. Strażacy  przekazali wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. W trakcie rozmowy kilkakrotnie przypomniano o numerach alarmowych w razie wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia. Przekazali również wiele informacji związanych z pracą strażaków oraz bardzo chętnie odpowiadali na pytania dzieci, których nie było końca. Duże zainteresowanie u pierwszaków wywołały również stroje
i atrybuty funkcjonariuszy. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek przybyłych gości. Na zakończenie wizyty uczniowie klas pierwszych w ramach podziękowań przygotowali  krótki program artystyczny – wiersze, skierowane zarówno do policjantów jak
i strażaków.

Marta Antysiak

 

 

 

 

 

 

 

 

18.10.br. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w trakcie którego na widzów czekała niespodzianka.

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej przygotowały dla swoich uczniów nietypowy spektakl. Panie wcieliły się w role Czerwonych Kapturków, których było aż 8. Podczas występu było wiele zabawnych sytuacji, gdyż każdy z nich twierdził, że jest tym jedynym i prawdziwym.  Nie zabrakło też gajowego oraz wilka, który miał ogromny kłopot, aby  je wszystkie połknąć. Na szczęście jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze. Przedstawienie do końca było wielką niespodzianką dla dzieci, które miały możliwość zobaczenia swoich pań w niecodziennej sytuacji. Aktorki – nauczycielki pokazały uczniom, że też potrafią się dobrze bawić!

    \

    

OBSADA:

Czerwony Kapturek – p. Klaudia Drzewiecka

Gajowy – p. Agnieszka Jachnik

Wilk – p. Anna Czub

Indianka – p. Marta Antysiak

Japonka – p. Jolanta Stachowiak

Chinka – p. Sylwia Lesińska

Murzynka – p. Iwona Dubiel

Rosjanka – p. Olga Melewska

Włoszka – p. Justyna Samotyja

Eskimoska – p. Anna Plichta

 

Dziękuję wszystkim, którzy zgodzili się wziąć udział w spektaklu, za pomoc w przygotowaniu scenografii i całego przedstawienia.

 

Iwona Dubiel

 

 

 

 

 

Szkola Tulce